
Vishay Dale
Product No:
WSC2515R5000FEA
Manufacturer:
Package:
2515
Batch:
-
Description:
RES 0.5 OHM 1% 1W 2515
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5865
1.5865
10
1.4022
14.022
25
1.28934
32.2335
50
1.17629
58.8145
100
1.017925
101.7925
250
0.85956
214.89
500
0.723843
361.9215
1000
0.601702
601.702
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 500 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2515 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.17mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2515 |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |