
Vishay Dale
Product No:
WSC45272K000FEA
Manufacturer:
Package:
4527
Batch:
-
Description:
RES SMD 2K OHM 1% 2W 4527
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.603
2.603
10
2.3066
23.066
25
2.13826
53.4565
50
2.01267
100.6335
100
1.76111
176.111
250
1.509474
377.3685
500
1.257914
628.957
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 4527 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.177" (4.49mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 4527 |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |