
Vishay Dale
Product No:
WSC69271R000FEA
Manufacturer:
Package:
6927
Batch:
-
Description:
RES SMD 1 OHM 1% 3W 6927
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.211
3.211
10
2.869
28.69
25
2.69686
67.4215
50
2.46734
123.367
100
2.122965
212.2965
250
1.836084
459.021
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | 6927 J-Lead |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.690" L x 0.275" W (17.53mm x 6.98mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.49mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 6927 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |