
Vishay Dale
Product No:
WSHM28185L000FEB
Manufacturer:
Package:
2818
Batch:
-
Description:
RES 0.005 OHM 1% 7W 2818
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7195
1.7195
10
1.5276
15.276
25
1.41664
35.416
50
1.33323
66.6615
100
1.166695
116.6695
250
1.000008
250.002
500
0.833321
416.6605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSHM2818 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 5 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.069" (1.75mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2818 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |