
Vishay Dale
Product No:
WSHP28182L000FEB
Manufacturer:
Package:
2818
Batch:
-
Description:
RES 2M OHM 1% 10W 2818
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.34555
23.4555
25
2.17512
54.378
50
2.04725
102.3625
100
1.79132
179.132
250
1.53539
383.8475
500
1.279498
639.749
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Power Metal Strip® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.069" (1.75mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2818 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |