
Vishay Dale
Product No:
WSHP2818R0330FEA
Manufacturer:
Package:
2818
Batch:
-
Description:
RES 0.033 OHM 1% 10W 2818
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5295
1.5295
10
1.35375
13.5375
25
1.24412
31.103
50
1.13506
56.753
100
0.9823
98.23
250
0.829502
207.3755
500
0.698516
349.258
1000
0.58064
580.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSHP2818 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 33 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.069" (1.75mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2818 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |