
Vishay Dale
Product No:
WSK1206R0150FEA
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES 0.015 OHM 1% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.7866
7.866
25
0.72314
18.0785
50
0.65987
32.9935
100
0.571045
57.1045
250
0.482182
120.5455
500
0.406068
203.034
1000
0.337535
337.535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSK |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 15 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±35ppm/°C |