
Vishay Dale
Product No:
WSK25123L000DEA
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
WSK-2512 .003 .5% EA E3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8025
2.8025
10
2.48805
24.8805
25
2.30736
57.684
50
2.17151
108.5755
100
1.900095
190.0095
250
1.628642
407.1605
500
1.357208
678.604
1000
1.176252
1176.252
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSK2512 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 3 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |