
Vishay Dale
Product No:
WSK2512R0200FEA
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
WSK-2512 .02 1% EA E3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.9234
9.234
25
0.84892
21.223
50
0.77463
38.7315
100
0.67032
67.032
250
0.566048
141.512
500
0.476672
238.336
1000
0.396236
396.236
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSK2512 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 20 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±35ppm/°C |