
Vishay Dale
Product No:
WSKW0612L7500FEA
Manufacturer:
Package:
0612
Batch:
-
Description:
WSKW0612 .00075 1% EA E3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.5016
5.016
25
0.43016
10.754
50
0.38703
19.3515
100
0.33687
33.687
250
0.301036
75.259
500
0.243694
121.847
1000
0.197106
197.106
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSKW0612 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 0.75 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.059" L x 0.120" W (1.50mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.71mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 0612 |
| Temperature Coefficient | -300/ +50ppm/°C |