
Vishay Dale
Product No:
WSL06124L000FEB
Manufacturer:
Package:
0612
Batch:
-
Description:
RES 0.004 OHM 1% 1W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.969
0.969
10
0.8607
8.607
25
0.79154
19.7885
50
0.72219
36.1095
100
0.625005
62.5005
250
0.527782
131.9455
500
0.444448
222.224
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 4 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.060" L x 0.120" W (1.50mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.71mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0612 |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |