
Vishay Dale
Product No:
WSL080500000ZEA9
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 0 OHM JUMPER 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.836
0.836
10
0.72865
7.2865
25
0.63992
15.998
50
0.58482
29.241
100
0.507585
50.7585
250
0.44137
110.3425
500
0.366339
183.1695
1000
0.29792
297.92
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.018" (0.46mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±3900ppm/°C |