
Vishay Dale
Product No:
WSL12067L000FEA
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES 0.007 OHM 1% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.121
1.121
10
0.9918
9.918
25
0.912
22.8
50
0.83201
41.6005
100
0.720005
72.0005
250
0.608
152
500
0.511993
255.9965
1000
0.42559
425.59
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 7 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |