
Vishay Dale
Product No:
WSL20101L000FEA
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.001 OHM 1% 1/2W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.2996
12.996
25
1.1951
29.8775
50
1.09022
54.511
100
0.943445
94.3445
250
0.79667
199.1675
500
0.67089
335.445
1000
0.557669
557.669
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±275ppm/°C |