
Vishay Dale
Product No:
WSL2010R1100FEA
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.11 OHM 1% 1/2W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.76475
7.6475
25
0.67184
16.796
50
0.61408
30.704
100
0.53295
53.295
250
0.463448
115.862
500
0.384655
192.3275
1000
0.312826
312.826
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 110 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |