
Vishay Dale
Product No:
WSL2512R0100DEA
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.01 OHM 0.5% 1W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.71
1.71
10
1.51715
15.1715
25
1.40676
35.169
50
1.32411
66.2055
100
1.15862
115.862
250
0.993092
248.273
500
0.827564
413.782
1000
0.717231
717.231
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 10 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |