
Vishay Dale
Product No:
WSL2512R1200FEA
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.12 OHM 1% 1W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8455
0.8455
10
0.7524
7.524
25
0.69198
17.2995
50
0.63118
31.559
100
0.546155
54.6155
250
0.461244
115.311
500
0.388398
194.199
1000
0.322858
322.858
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 120 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |