
Vishay Dale
Product No:
WSL36371L000DEA
Manufacturer:
Package:
3637
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 0.001 OHM 0.5% 3W 3637
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.869
2.869
10
2.54885
25.4885
25
2.3636
59.09
50
2.22452
111.226
100
1.946455
194.6455
250
1.66839
417.0975
500
1.390306
695.153
1000
1.204942
1204.942
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 1 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 3637 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |