
Vishay Dale
Product No:
WSL36371L500FEA
Manufacturer:
Package:
3637
Batch:
-
Description:
RES 0.0015 OHM 1% 3W 3637
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6245
1.6245
10
1.4364
14.364
25
1.32088
33.022
50
1.20498
60.249
100
1.04272
104.272
250
0.880536
220.134
500
0.741494
370.747
1000
0.61637
616.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1.5 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 3637 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |