
Vishay Dale
Product No:
WSL40263L000FEA
Manufacturer:
Package:
4026
Batch:
-
Description:
RES 0.003 OHM 1% 3W 4026
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0805
2.0805
10
1.8468
18.468
25
1.71266
42.8165
50
1.61196
80.598
100
1.410465
141.0465
250
1.20897
302.2425
500
1.007475
503.7375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 3 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.260" W (10.16mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 4026 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |