
Vishay Dale
Product No:
WSL40263L000FEB
Manufacturer:
Package:
4026
Batch:
-
Description:
RES 0.003 OHM 1% 3W 4026
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.805
1.805
10
1.6036
16.036
25
1.48694
37.1735
50
1.39935
69.9675
100
1.224455
122.4455
250
1.04956
262.39
500
0.874627
437.3135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 3 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.398" L x 0.260" W (10.10mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 4026 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |