
Vishay Dale
Product No:
WSLF25121L000FEB
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.001 OHM 1% 5W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.76475
7.6475
25
0.67184
16.796
50
0.61408
30.704
100
0.53295
53.295
250
0.463448
115.862
500
0.384655
192.3275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | WSLF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.119" W (6.35mm x 3.02mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.034" (0.86mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±170ppm/°C |