WVM5JB22R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WVM5JB22R0
Package:
Radial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 22 OHM 5% 5W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max) 1.047" (26.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Radial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C