WW4JB47R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW4JB47R0
Description:
RES 47 OHM 5% 4W AXIAL
Series WW
Package Bulk
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 47 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C