WW7BJT330R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WW7BJT330R
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 330 OHM 5% 7W AXIAL
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series WW
Package Tape & Reel (TR)
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 330 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.312" Dia x 1.000" L (7.92mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±20ppm/°C