Y006530R0000Q9L
VPG Foil Resistors
Product No:
Y006530R0000Q9L
Description:
RES 30 OHM 0.02% 10W TO204AA
Tolerance ±0.02%
Resistance 30 Ohms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 10W
Package / Case TO-204AA
Product Status Active
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±2ppm/°C