Y00934K50000T0L
VPG Foil Resistors
Product No:
Y00934K50000T0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 4.5K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
User Guide
Mfr VPG Foil Resistors
Series VTA55Z
Package Bulk
Features Non-Inductive
Tolerance ±0.01%
Resistance 4.5 kOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C