Y0103200R000F0L
VPG Foil Resistors
Product No:
Y0103200R000F0L
Description:
RES 200 OHM 1% 2W RADIAL
Tolerance ±1%
Resistance 200 Ohms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±2ppm/°C