ZE05-20DS-HU/R
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
ZE05-20DS-HU/R
Description:
CONN PLUG HSG 20POS 2.00MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 126
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series ZE05
Package Tray
Features -
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug
Fastening Type Latch Lock
Number of Rows 2
Product Status Active
Contact Termination Crimp
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Number of Positions 20
Operating Temperature -40°C ~ 125°C