ZMY13-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY13-GS18
Description:
DIODE ZENER 13V 1W DO213AB
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY13
Impedance (Max) (Zzt) 9 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 10 V