ZMY3V9-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY3V9-GS18
Description:
DIODE ZENER 3.9V 1W DO213AB
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY3V9
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V