ZMY4V3-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY4V3-GS18
Description:
DIODE ZENER 4.3V 1W DO213AB
Payment:
In Stock : 6450
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY4V3
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V