ZMY4V7-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY4V7-GS18
Description:
DIODE ZENER 4.7V 1W DO213AB
Payment:
In Stock : 56656
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY4V7
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V