ZMY68-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY68-GS18
Description:
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY68
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 51 V