ZMY91-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY91-GS18
Description:
DIODE ZENER 91V 1W DO213AB
Payment:
In Stock : 4000
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Product Status Obsolete
Base Product Number ZMY91
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 68 V