ZMY9V1-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZMY9V1-GS18
Description:
DIODE ZENER 9.1V 1W DO213AB
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8883
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Product Status Active
Base Product Number ZMY9V1
Impedance (Max) (Zzt) 4 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-213AB
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 7 V