ZPY4V3-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
ZPY4V3-TR
Description:
DIODE ZENER 4.3V 1.3W DO41
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Power - Max 1.3 W
Product Status Active
Base Product Number ZPY4V3
Impedance (Max) (Zzt) 4 Ohms
Operating Temperature 175°C
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V