Home / Varistors, MOVs / ZV130K2220T501N
ZV130K2220T501N
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ZV130K2220T501N
Description:
VARISTOR 205V 300A 2220
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Energy 7.4J
Series Automotive, AEC-Q200
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 130 V
Maximum DC Volts 170 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ZV130K
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Varistor Voltage (Typ) 205 V