ZV20K1206T201N
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ZV20K1206T201N
Description:
VARISTOR 33V 200A 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Energy 0.8J
Series ZV
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 200 A
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ZV20K
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 36.3 V
Varistor Voltage (Min) 29.7 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Capacitance @ Frequency 620 pF @ 1 kHz